Новости укр

Що взяти із собою до Польщі

Якщо ви їдете на заробітки в Польщу вперше, то повинні ґрунтовно підготуватися до цієї поїздки, передбачити всілякі ситуації, які можуть трапитися. Як правильно зібрати валізи в дорогу? Без чого в перший час у Польщі вам просто не обійтися?


Необхідні документи й гроші. Ці два пункти повинні бути обов'язковими у вашому списку. Рекомендуємо скласти всі потрібні папери в щільну папк, що не промокає, і перевірити вміст цієї папки не один раз. Також радимо зробити фотографії і копії всіх документів. Копії краще покласти окремо. Це на той випадок, якщо щось раптом втратите. А ще копії можуть стати в нагоді вам у Польщі для працевлаштування, легалізації, покупки авто й рішення інших побутових питань.

Одяг та взуття по сезону. Ну або з невеликим запасом на сезон уперед. Не варто брати весь гардероб на всі випадки життя. Одяг і взуття можна купити в Польщі зовсім недорого. Тому візьміть щось для роботи, білизна, комплект на вихід і комплект домашнього одягу. Якщо плануєте працювати в холодну пору року й на відкритому просторі, можна захопити з собою комплект термобілизни.

Постільні приналежності й рушники. Тут також багато набирати не варто. Один комплект постільної і два невеликих рушники – цього цілком вистачить на два-три тижні. Якщо місце в сумці дозволяє, можна захопити невеликий плед і подушку. Не факт, що в хостелі або робочому гуртожитку вам це нададуть, так що вони цілком можуть виручити вас.


Косметика. Багато брати не потрібно – це все також коштує в Польщі невеликих грошей. У косметичці на перших порах повинні бути: гель для душу, зубна паста й щітка, приладдя для гоління.

Потрібні вам гаджети: телефон, планшет, ноутбук – у залежності від того, чим користуєтеся. Покладіть у сумку зарядні пристрої до них і карти пам'яті. Також рекомендуємо придбати універсальний зарядний пристрій для телефону й усілякі перехідники.

Мінімальний набір посуду. Чашка, пару тарілок, або харчових контейнерів, ложка і виделка, невеликий ніж і каструлька. Візьміть з собою в дорогу блокнот або щоденник. Можна і те, і те. Один з них нехай буде маленького розміру і з відривними листочками, інший – для планування важливих справ.

Аптечка. Зберіть у неї найнеобхідніші ліки. Зверніть увагу, щоб серед них не було заборонених до перевозу через кордон препаратів. Також перегляньте терміни придатності ліків. До ліків додайте пластир, вологі серветки, ватні палички. Нитки з голкою і маленькі ножиці.

Ще одна порада, яка стосується перевезення речей. Краще, якщо все необхідне вам вдасться скласти в одну сумку і рюкзак. При цьому зберігайте в рюкзаку найважливіші і дорогі вам речі, а також документи. У сумці нехай буде одяг, постільна, косметичка. Збирайте речі заздалегідь, а напередодні поїздки просто перевірте за списком, чи все ви взяли. Тоді на вас точно не будуть чекати «сюрпризи» в іншій країні, і перший час вам не доведеться витрачати гроші на покупку різних дрібниць.